DoktorJarek


reumatolog

Misja

Chorobami reumatycznymi interesuję się od ponad 40 lat. Początkowo jako student, potem młody lekarz w trakcie specjalizacji z chorób wewnętrznych, a od ponad 30 lat jako specjalista reumatolog. Kilka lat temu, pracując w Zjednoczonym Królestwie (UK), postanowiłem skupić się głównie na leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS).

Dzięki temu miałem i nadal mam możliwość leczenia i obserwowania bardzo dużej liczby chorych z tym schorzeniem. Od 2012 roku intensywnie poszukuję nowych i coraz lepszych metod leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów.


Powszechne dominuje pogląd, że przyczyny choroby, podobnie jak i innych chorób reumatycznych, nie są znane, oraz że nie można ich wyleczyć.

O tym, że są to nieprawdziwe opinie, świadczy liczna grupa wyleczonych (nie tylko moich) pacjentów. Coraz częściej też spotykam, zarówno na krajowych jak i na międzynarodowych spotkaniach, lekarzy stosujących lub poszukujących nowych sposobów leczenia chorób reumatologicznych oraz innych schorzeń immunologicznych.

Poza oficjalną doktryną medyczną głoszącą nieuleczalność tych chorób oraz nieuznającą istniejących dowodów na przyczyny ich powstawania jest już na świecie kilka stowarzyszeń lekarzy stosujących w praktyce odmienne podejście do problemu.

W ostatnich latach próbowałem kilku nowych metod leczenia zapaleń stawów. Dotychczas bez względu na stosowane metody i dobór leków większość chorych wymagaa wielu lat leczenia, aby zahamować (o ile to było możliwe) postęp choroby. 

Trudności w leczeniu i badaniach wynikają z kilku różnych przyczyn:

  • brak określonej strategii postępowania w tzw. badaniach naukowych
  • duża liczba czynników wpływających na nasilanie się lub łagodzenie objawów choroby
  • nieuznawanie obserwacji pacjentów nad przyczynami ich występowania przez oficjalne władze medyczne
  • brak dostatecznych środków na badania
  • skupianie się przez koncerny farmaceutyczne na tworzeniu nowych leków, które hamują skutki, a nie likwidują przyczyn wywołujących te choroby

Większość stosowanych obecnie w reumatologii leków niczego nie leczy. Natomiast leki uznawane oficjalnie za „leczące” tylko hamują proces immunologiczny, którego pochodzenia nikt nie próbuje wyjaśnić.

W moim poradniku „Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów” napisanym w 2012 roku opisuję metody stosowane i zalecane w tej chorobie przez oficjalne instytuty naukowe i gremia medyczne. Przy dokładnym stosowaniu się do opisanych metod i dobrym tolerowaniu leków oraz dodatkowym wsparciu ze strony szczęścia wielu chorych osiąga stan bez aktywnej choroby na miesiące lub lata. Niemniej stale pozostaje duża grupa chorych, którym takie postępowanie nie pomaga i choroba nadal postępuje.

Sądzę, że każdy reumatolog z dłuższą praktyką widział reakcje na leki i stosowane metody niezgodne z panującymi teoriami naukowymi. Dlatego nie dziwi fakt, że wielu lekarzy poszukuje nowych metod leczenia zapaleń stawów. W efekcie tych działań powstają stowarzyszenia lekarzy, które walczą o to, aby traktować poważnie te spostrzeżenia i badać skuteczność innych metod leczenia.

W styczniu będzie już dostępny mój blog na stronie www.blog.doktorjarek.pl 

Po dokładnym wyjaśnieniu aktualnej w tym zakresie wiedzy, chcę pokazać nowy dostępny dla każdego chorego program leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów.

Dzięki licznym obserwacjom, w ciągu ponad 30 lat pracy (jako reumatolog), opracowałem nowy sposób leczenia. Jest on skuteczny u stosunkowo dużej grupy chorych i nie wymaga przyjmowania leków przez całe lata.

Całość leczenia opisałem w książce The End of Arthritis. Niestety ale na razie wydanej tylko po angielsku.

Proszę przeczytać rozdział pt.: Przyczyny zapaleń stawów i innych chorób immunologicznych.

Już jest dostępny mój blog ze szczegółowymi opisami zasad postępowania w wielu różnych chorobach reumatycznych i nie tylko.


www.blog.doktorjarek.pl         

Poradniki

Darowizny

Bardzo dziękuję za odwiedzenie mojej strony. Jeżeli chcesz wesprzeć finansowo ten projekt, to tu możesz przekazać niewielką kwotę na dalszy rozwój strony i badania nad nowymi metodami leczenia chorób reumatycznych.

Pozdrawiam serdecznie,
J. Niebrzydowski

 13 1160 2202 0000 0003 2399 3568