DoktorJarek


reumatolog

O mnie

Reumatologią interesowałem się już jako student. W 1981r. ukończyłem studia medyczne na Akademii Medycznej w Gdańsku, gdzie odbywałem również staże podyplomowe, pracując równocześnie w przychodni i szpitalu Stoczni Gdańskiej.

Pierwszy rok po stażu pracowałem w Szpitalu Kolejowym w Tczewie, gdzie rozpocząłem specjalizację z chorób wewnętrznych. Jeden z lekarzy pracujących w tym szpitalu był reumatologiem, dzięki czemu od początku miałem możliwość uczestniczyć w leczeniu chorych reumatologicznych.

Następnie przeprowadziłem się do Grudziądza, gdzie w Szpitalu Miejskim pracowałem na oddziale chorób wewnętrznych również z lekarzem reumatologiem. W 1985 ukończyłem specjalizację z chorób wewnętrznych. Zaraz potem rozpocząłem oficjalnie specjalizację z reumatologii w klinice reumatologii Akademii Medycznej w Bydgoszczy, gdzie odbywałem staże specjalizacyjne. Dodatkowe szkolenia miałem w Instytucie Reumatologii w Warszawie. Poza tym pracowałem równocześnie w poradni reumatologicznej w Grudziądzu.

Od 1987r. jestem specjalistą reumatologiem. W latach 1992 – 2005 pracowałem w mojej prywatnej firmie Centrum Laserowym w Grudziądzu. W tym czasie ukończyłem cykl szkoleń z terapii manualnej, a następnie homeopatii. Przez te lata prowadziłem w gabinecie fizykoterapię stosując jako jeden z pierwszych w województwie lasery biostymulacyjne, pole magnetyczne, elektroakupunkturę, krioterapię i leczenie ozonem.

Od 2006r. do 2013r. pracowałem głównie w Zjednoczonym Królestwie (UK) zazwyczaj na kontraktach. Dzięki temu miałem możliwość zapoznać się z metodami leczenia stosowanymi w najlepszych brytyjskich klinikach reumatologicznych. Po powrocie do Polski napisałem dla pacjentów poradnik pt. „Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów\", a następnie kolejny poradnik „Jak leczyć osteoporozę\". Obecnie specjalizuję się głównie w leczeniu zapaleń stawów.

Dzięki możliwości pracy w wielu różnych szpitalach w UK i współpracy z wieloma specjalistami, często stosującymi odmienne metody leczenia, mam bardzo szeroką wiedzę w tym zakresie. Dlatego podchodzę bardzo indywidualne do każdego chorego. Medycyna, a w szczególności leczenie chorób reumatologicznych, jest moim hobby, powołaniem i radością. U chorych, którym nie pomagają tradycyjne leki stosuję moją własną metodę leczenia zapaleń stawów. Jest ona skuteczna także w wielu innych chorobach reumatologicznych. Prawdopodobnie będzie przydatna w większości zaburzeń immunologicznych. Opis jej jest w artykule o leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów. W przygotowaniu jest książka o nowych metodach leczenia zapaleń stawów, pt. The End of Arthritis. Jest już dostępna w wersji elektronicznej po angielsku na Amazonie. Wydanie polskie raczej tylko w wersji elektronicznej najwcześniej w lipcu 2019r.

Poradniki

Darowizny

Bardzo dziękuję za odwiedzenie mojej strony. Jeżeli chcesz wesprzeć finansowo ten projekt, to tu możesz przekazać niewielką kwotę na dalszy rozwój strony i badania nad nowymi metodami leczenia chorób reumatycznych.

Pozdrawiam serdecznie,
J. Niebrzydowski

 13 1160 2202 0000 0003 2399 3568